Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Çavuşoğlu Kabil Havalimanı için, ‘Bir devlet olmak zorunda değil, şirketler de var’ dedi

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
33,650
Tepkime puanı
0
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Sigrid Kaag ile Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. Kabil Havalimanı’nın işletmesine ilişkin konuşan Çavuşoğlu, “Tek başına Katar ya da Türkiye’nin üstleneceği bir iş değil. İlle bir devlet olmak zorunda değil, şirketler de var” dedi.

Çavuşoğlu, “Daha önce Kabil Havalimanının sorumluluğunu üstlenme konusunda bir irade ortaya koymuştuk. Şimdi şartlar değişti tabii” ifadesini kullandı.

EMEKLİ TUĞGERERAL ESLEN: ADRES DOĞRUDAN DOĞRUYA SADAT

Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen, Halk TV’de Perdenin Önü Arkası programında Kabil Havalimanı’nın işletmesine talip olan Türkiye’nin SADAT’ı işaret ettiğini söylemişti. Eslen, Türkiye’nin Taliban’dan gelen Kabil Havalimanı işletme teklifine bazı şartlar sunduğunu belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bugün yine Türk medyasında haber oldu. Türkiye hala Kabil Havalimanı’nın güvenliğini biz sağlayalım diyor. Taliban Kabil Havalimanı’nın işletmesine devam edin diye bir talepte bulunmuş. Türkiye’de güvenliğini de biz sağlarsak olur demiş. Bu teklifte de şöyle bir ifade geçiyor. Türk askeri olmasa da olur. Emekli askerler polisler de olabilir. Özel bir güvenlik şirketi de olabilir. Burada adres doğrudan doğruya SADAT.”
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst