Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

İngilizler ‘kırmızı liste’ye tepkili: Türkiye’ye seyahat için 45 bin imza toplandı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
33,650
Tepkime puanı
0
İngiliz The Times gazetesi, İngiliz vatandaşlarının, kırmızı listede tutulan Türkiye’ye “karantinasız seyahat” olmamasına büyük tepki gösterdiğini ve on binlerce kişinin imza toplandığını duyurdu. 2 Eylül itibariyle 45 binden fazla insan Türkiye’nin güvenli ülke listesine alınmasını istedi.

The Times, “Birleşik Krallık’tan daha az vaka sayısı olmasına rağmen İngilizlerin karantinasız Türkiye’ye gitmesi mayıs ayının başından itibaren yasak. Türkiye’nin kırmızı listede olmasının sebeplerinden biri artan vaka oranı ve test sonuçlarındaki şeffaflık eksikliğiydi” diye yazdı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dİngiltere seyahat listelerini güncelledi, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmadı​

    dİngiltere’den milletvekilleri: Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarın​
Birleşik Arap Emirlikleri’nin 8 Ağustos’tan beri kehribar renkteki ülkeler kategorisine alındığını hatırlatan The Times muhabiri Lucy Perrin, “İngilizler kırmızı listedeki Türkiye’ye gidemezken ABD’li ve Rus turistler Türkiye’ye gidebildi” ifadesini kullandı.

Perrin, “İngiliz tatilciler öfkeli. 2 Eylül itibariyle 45.000’den fazla insan Türkiye’nin güvenli ülke listesine alınmasını istedi. 100.000 imzaya ulaştığında bu talep parlamentoda görüşülecek” dedi.

BÜYÜKELÇİLİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İngiltere’deki Türk yetkililerin de durumdan rahatsız olduğunu yazan The Times, “Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ndeki yetkililer de daha önce Sky News’e açıklama yapmıştı. Türk yetkililer bilimsel verilerin Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılmasını desteklediğini söylemişti” ifadesini kullandı.

İngiltere yönetiminin yeni kararını 16 Eylül’de alacağını yazan The Times, “Hükümetin 3 haftada bir değiştirdiği kararlar 20 Eylül’de yürürlüğe girecek” ifadesine yer verdi.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst