Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Başkan Uysal, ‘Verimsiz bir ekonomi oluştu’

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
70,178
Tepkime puanı
0
baskan-uysal-verimsiz-bir-ekonomi-olustu.jpg


Başkan Uysal, Antalya’nın Kırcami bölgesi Topçular, Yenigöl ve Yeşilova mahalle muhtarlıklarını ziyaret etti. Mahalle sakinlerinin de katıldığı ziyaretler birer küçük mitinge dönüştü.

Başkan Uysal, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 20 yıldır çok verimsiz bir ekonomi yarattığını savundu. Türkiye’nin 254 milyar dolar ihracata karşılık ithalatının 363 milyar dolar olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Şimdi, 3 sene giderimiz gelirimizden fazla olsa ne yaparız. Batarız. Bu memleketin 30 senedir gideri gelirinden fazla” diye konuştu.

Bu verilerin sır olmadığını google’da yapılacak basit bir aramayla ulaşılabileceğini aktaran Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu verimsiz ekonomi paramızı para getirecek yerlere yatırılmadığından kaynaklanıyor. Biz bütün dağlarımızın altına tünel yaptık. Her tarafa otoyol yaptık. Devlet binası yaptık. Bol bol adliye, hapishane, hastane. Bir kısmı gerekli tabii. Hastane gerekli değil mi? Gerekli. Ama önemli bir kısmı da çoluğumuzun çocuğumuzun ekmeği açısından mantıklı olmayan yatırım. Böyle yatırımlar, 2 trilyon dolar hesaplanıyor. Geri dönüşü olmayan.”

Kaynak : https://antalyaburada.com/baskan-uysal-verimsiz-bir-ekonomi-olustu/20022/
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst