Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Blinken: Kabil Havalimanı için Türkiye ve Katar ile çalışıyoruz

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
33,650
Tepkime puanı
0
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nın bir an önce yeniden açılması için Katar ve Türkiye ile yakın çalıştıklarını belirtti.

AA’nın aktardığına göre Blinken, “Ortaklarımız Katar ve Türkiye ile başkentin ayağa kalkması ve Kabil Havalimanı’nın bir an önce yeniden açılması için yakın çalışıyoruz” diye konuştu.

20 ÜLKE BERLİN’DE AFGANİSTAN İÇİN BULUŞACAK

Afganistan konusunda değerlendirmelerde bulunmak üzere Dışişleri Bakanlığında basın toplantısı düzenleyen Blinken, hafta sonu Doha’yı ziyaret edeceğini ve oraya tahliye edilmiş Afganlarla da bir araya geleceğini kaydetti. Blinken, Doha’dan sonra Almanya’nın başkenti Berlin’e geçeceğini orada ise 20 ülkenin dışişleri bakanları ile Afganistan konusunda bir toplantı düzenleyeceğini dile getirdi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dÇavuşoğlu Kabil Havalimanı için, ‘Bir devlet olmak zorunda değil, şirketler de var’ dedi​

    d“Türkiye ve Katar, Kabil Havalimanı’nı ortaklaşa işletecek”​
TALİBAN ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ HÜKÛMETE DİREKT İNSANİ YARDIM YOK

Taliban’a yönelik yaptırımlara rağmen ABD’nin Afganistan halkına insani yardımda bulunmaya devam edeceğini ifade eden Blinken, “Bu yardımlar, hükûmet üzerinden değil bağımsız kuruluşlar üzerinden gidecek” dedi.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst