Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Elbistan 2. Tur Seçime Hazır

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
70,178
Tepkime puanı
0
elbistan-2-tur-secime-hazir.jpeg


Elbistan’da, Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci turu için hazırlıklar tamamlandı. Seçmen sayısında bir değişiklik olmazken 18 yaşını dolduran genç seçmenler ilk defa oy kullanabilecek.

Türkiye, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci turu için sandığa gitmeye hazırlanıyor. Tüm yurtta oy verme saatleri 08.00-17.00 olarak uygulanacak. Oy vermenin bitiş saati geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler varsa, sandık kurulu başkanı seçmenleri saydıktan ve kimliklerini aldıktan sonra sırayla oylarını kullanmalarına izin verecek. Sandık başına gelen seçmen, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi gibi, "kimliğini tereddütsüz ortaya koyan" resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini başkana verecek ve seçmen sıra numarasını söyleyecek. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamayacak.

Elbistan’da, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçiminde oy kullanacak seçmen sayısı 87 bin 761 olarak belirlenmişti. 14 Mayıs’taki seçimden sonra 18 yaşını bitirenler de bu sayıya dahil edilmiş ancak isimleri seçmen listesinde yer almamıştı. 14 Mayıs’tan sonra oy kullanma hakkını kazanan yeni seçmenler de oy kullanabilecek. Elbistan’da, tıpkı ilk turda olduğu gibi 298 sandık kurulacak.

Elbistan’da seçim günü oy kullanmak için ulaşım desteğine ihtiyaç duyan engelli ve ileri yaştaki vatandaşlar Elbistan Belediyesinin 0 (344) 222 20 01 numaralı İletişim Merkezine başvurabilecek.

Kaynak : https://elbistangundemhaber.net/elbistan-2-tur-secime-hazir/8009/
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst