Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Modeminize Bağlı Cihazları Nasıl Görürsünüz

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
15,128
Tepkime puanı
0
https://cdn.akakce.###/tenda/tenda-v12-ac1200-mbps-dual-band-kablosuz-4-x-gigabit-port-fiber-vdsl-adsl-router-super-vdsl-profil-35b-z.jpg
ADSL modemi kullanan bir oldukça aygıt bulunuyor. Bunların başlangıcında , telefon, tablet, dizüsütü, masaüstü, güvenlik kameraları ve internet üzerinden muamele gören cihazlar geliyor. Bazen de istemesiniz de ağınıza bağlı davetsiz misafirler olabiliyor. Tabi istediğiniz takdirde bu misafirleri ağınızdan çıkarabilirsiniz.

Kullandığınız modeme bağlı tüm cihazları görebilir ve şayet varsa modeminize bağlı yabancı cihazları engelleyebilirsiniz.

Modeme Bağlı Cihazları Görme

Modemin arayüzüne girmek için tarayıcı adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter’a basın. Bu adres modemden modeme değişiklik gösterbilir. Modem adresi modemin arkasında da yazdığı için ordan da bakabilirsiniz.

https://www.incehesap.###/resim/blog/5ea406a529a2d.png
Modem adresini yazıp Enter'a bastığınızda karşınıza kullanıcı adı/şifre monitörü çıkacaktır. Buraya modem adını ve şifresini girmelisiniz. Yalnız bunu ADSL kullanıcı adı ve şifresi ile karıştırmayın. Eğer değiştirmediyseniz modemin kullanma kılavuzundaki kullanıcı adı ve şifresi ile aynıdır

Kullanıcı adı ve şifresini doğru olarak girdiğinizde modemin arayüzüne ulaşacaksınız. Burada modem türlerine göre farklılıklar gösterebilir. Ekranın sol tarafında bulunan "Kablosuz" ve "Wireless" bölümünü ardından "Kablosuz durum" seçeneğini tıklayın.
https://www.incehesap.###/resim/blog/5ea406a5449e9.png
Karşınıza gelen ekrandan modeminize bağlı cihazların MAC adreslerini görmüş olacaksınız. Buradaki MAC adresleri size ait ise sorun yok anlama gelir. Ancak değişik bir MAC adresi mevcut ise modeminize bağlanan yabancı birileri var demektir. Bu durumda şifrenizi değiştirebilirsiniz.


https://www.incehesap.###/resim/blog/5ea406a55e8d8.png

İyi forumlar Gülümse​

Kaynak : https://vnextr.###/konu-modeminize-bagli-cihazlari-nasil-gorursunuz--27807.html
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst