Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Sabahattin Ali ölüm yıldönümünde anılıyor

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
15,182
Tepkime puanı
0
Sabahattin Ali için ilk tören İstasyon Caddesi'ndeki anıtı önünde düzenlendi. Etkinlikte Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Birsen Meriç anıta çelenk bıraktı. Törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu, Sabahattin Ali'yi hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi. Kırklareli'nin, Sabahattin Ali'nin katledildiği yer olarak değil, yaşatıldığı yer olarak anılmasını istediklerini aktaran Kesimoğlu, "Biz sadece Sabahattin Ali'ye değil bütün değerlerimize sahip çıkma çabası, gayreti ve yoğun temposu içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Ayşe Yüksel, Sabahattin Ali'nin yaşama güzel bir iz bıraktığını, Kırklareli halkının da onu bağrına bastığını söyledi. Birsen Meriç ise Kırklareli halkının Sabahattin Ali'yi hiçbir zaman unutmayacağını dile getirdi. Konuşmaların ardından Sabahattin Ali Sokağı'nda, "Türkiye'nin iz bırakan kadınları ve ilkleri" resim sergisi açıldı.

Etkinlikler, aynı sokakta yazar Ali İhsan Gezer'in "Benim meskenim dağlardır" söyleşisi ve "Şarkılarla Sabahattin Ali" isimli şiir dinletisi ile sona erdi.

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/sabahattin-ali-olum-yildonumunde-aniliyor-28071
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst