Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Yeni ortaya çıkan “Mu varyantı” aşıya karşı daha dirençli olabilir

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
33,649
Tepkime puanı
0
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bilim adamları tarafından B.1.621 olarak bilinen “Mu” adlı yeni bir koronavirüs varyantını, mevcut aşılara karşı dirençli olabileceğine dair ön kanıtlar nedeniyle “yakından takip edilen varyantlar” listesine eklediğini açıkladı.

DSÖ, varyantın aşılar ve antikorlar tarafından sağlanan bağışıklığı yenme potansiyeline sahip olduğunu ve bu nedenle 30 Ağustos’ta “yakından takip edilen varyant” olarak listelendiğini söyledi. “Mu” şu anda DSÖ tarafından yakından izlenen beşinci varyant oldu.

İlk olarak Ocak 2021’de Kolombiya’da tespit edilen Mu varyantı bu ülkede hızla artmaya devam ediyor. DSÖ’ye göre, o zamandan beri aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Japonya, Ekvador, Kanada ve Avrupa’nın bazı ülkelerinin de bulunduğu 39’dan fazla ülkede Mu varyantı vakasına rastlandı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dCovid-19 vakaları ABD’de arttı, Avrupa Birliği yeni seyahat kısıtlamaları önerdi​

    dKoronavirüsten 276 kişi hayatını kaybetti​

    dAşı ırkçılığı, küresel kapitalizmin Çernobil’i olabilir​
ABD’nin önde gelen bulaşıcı hastalık uzmanı Dr. Anthony S. Fauci, ilk olarak Ocak ayında Kolombiya’da tanımlanan ve şu anda oradaki tüm vakaların yüzde 39’unu oluşturan yeni varyantı yakından takip ettiklerini açıkladı.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst